Jimi Hendrix - jeho afro i kytara jsou ikonou šedesátých let minulého století. Bohužel život tohoto talentu ukončila náhlá a stále ne zcela vysvětlená smrt jako u dalších z Klubu 27.
Klub 27 (v originále 27 Club nebo Forever 27 Club) je klub "založený" hudebními fanoušky. Do tohoto klubu spadá několik významných hudebních umělců. Mezi nejznámější patří právě Jimi Hendrix, Janis Joplin a také Jim Morrison, dále mezi ně řadíme Kurta Cobaina, Amy Winehouse a mnoho dalších. Byly příčinou smrti drogy, vyčerpání nebo něco zcela jiného? U některých je to více spekulativní než u jiných.
Smrt Jimiho Hendrixe je opředena velkým tajemstvím. K té nešťastné události došlo 18. září roku 1970 v hotelu Samarkand, který se nachází v londýnské čtvrti jménem Notting Hill. Monika zavolala sanitku, která odvezla Jimiho do blízké nemocnice Saint Mary Abbot's, bohužel ale byly veškeré oživovací pokusy zbytečné, a tak šla další hvězda do muzikantského nebe. Údajně bylo příčinnou smrti smíchání alkoholu, jiných drog a prášků na spaní, což poté přešlo ke zvracení ve spánku a k následnému udušení. Na smrti se zřejmě podílela i celková Jimiho únava.
Můžeme se dohadovat, jak k jeho smrti skutečně došlo, ovšem mnoho lidí se domnívá, že to nebyla pouze nešťastná náhoda. V různých filmových dokumentech, článcích i knihách se spekuluje především o pokusu o vraždu. Té se měla dopustit Jimiho tehdejší přítelkyně Monika Dannemann. Tyto nejasnosti vznikly především z důvodu, že Jimiho těle bylo objeveno červené víno. Jeho nejbližší přátelé věděli, že Jimi červené víno nepil a to byl důvod k těmto nejasnostem. Na tuto možnost poukázala především Sharon Lawrence, která se ve své knize zmiňuje o lidech kolem Hendrixe. A právě Moniku neobvinila, pouze z toho, že Jimimu nepomohla, ale dokonce k smrti přispěla, když do Jimiho červené víno nalila. Údajně se k tomu Monika v telefonátu se Sharon přiznala, prý pouze měla v úmyslu mu pomoci. Roku 1996 Monika skončila svůj život také tragicky, když se udusila výpary z auta.

Pictures by www.pixabay.com