1958

Po smrti matky, na jaře 1958 byli Jimi se svým otcem nuceni se přestěhovat z mnoha důvodů. Společně s nimi hledali také bydlení Ernestine a Cornell Bestonovi. Nakonec našli malý útulný domek, který v sobě příliš prostoru neskrýval a ve kterém začali všichni žít. Jimi sice musel opět změnit školu, ale Al byl dál od svých oblíbených hospod a Jimi měl blíže k Hardingovým, tak byl celkově s přestěhováním spokojený. V této době prožil další silně emotivní zážitek - s Pernellem šli na koncert Little Richarda. Ten se v té době vrátil zpět do víru hudby a koncertování. Dokonce s Pernellem poznali i zákulisí koncertu. Little Richard si velmi dobře vybavoval jejich taneční kreace, a tak to bylo setkání, které si Jimi více než užil. Bohužel mu poté nikdo ze spolužáků nevěřil, že se toto setkání skutečně odehrálo.
Tou dobou už byl zřejmý Jimiho přístup ke škole a ten se také dost odrážel v Jimiho studijních výsledcích. Jimi z několika předmětů propadal a bylo jasné, že bude muset devátý ročník opakovat. V tomto ohledu na sebe nebyl příliš pyšný, ale své toulky a záškoláctví ze svého života odstranit nedokázal. Kytara pro něj byla vším. Učil se pozorováním a posloucháním jiných nadaných muzikantů. Jedním z nich byl například Randy Snipes, kterému nikdo neřekl jinak než Butch. Tato škola hudebního života ho naprosto naplňovala. Nejen, že si půjčovali všichni mezi sebou desky, a tak se mohli společně těšit z dokonalých melodií, ale také nebyly žádnou výjimkou návštěvy v rodinách muzikantů ze Seattlu. Rhytm and blues zaznívalo domem nejen Holdenových. Krásné momenty prožíval Jimi i v rodině Lewisových. Dave Lewis mladší hrál na piano a starší Lewis předváděl své dokonale zvládnuté akordy na kytaru. Dveře těchto muzikantů byly talentům, jako byl Jimi, stále otevřené.
Jimimu je šestnáct let a jeho největším snem je vlastnit elektrickou kytaru. K té mu opět, stejně jako k jeho první kytaře, pomůže Ernestine. Ernestine tak dlouho přemlouvala Ala, že by Jimimu měl kytaru pořídit, že se Al pro koupení kytary nakonec rozhodl. S kytarou koupil ještě saofon, na který hrál do chvíle, než musel zaplatit první splátku. Před tím se však párkrát stalo, že si Al se svým synem zajamoval. Jelikož to byla kytara pro praváky, Jimi jako první přeházel struny a začal hrát, levoruč samozřejmě. Většinu času spíše s ostatními hudebníky jamoval, poněvadž neuměl zahrát celé písně. Ze všeho byl naprosto unešený a tuto radost s nim stále sdílela přítelkyně Carmen. Jeho první zahranou skladbou (celou) bylo "Tall Cool One" od Fabulous Wailors. Společně s Jimmym Williamsem se scházeli a povídali si o hudbě. Často trávili čas tím, že Jimi hrál na kytaru a Jimmy k tomu zpíval. Měli rádi klasiku jako Franka Sinatru, Deana Martina a další, milovali rock'n'roll. Jimi se stále ve hře na kytaru zdokonaloval a téměř každý den se naučil hrát další novou píseň.